תנועת הנוער של האיחוד החקלאי (ע"ר)

 
 
 

פרויקט זזים

מזה 5 שנים מתקיים שיתוף פעולה בין מועצת תנועות הנוער ובין בנק מזרחי-טפחות הבא לידי ביטוי במיזם "זזים".
"זזים" הינו מיזם חברתי - במסגרתו בני הנוער – חניכי תנועות הנוער- יוזמים פרויקטים חברתיים לרווחת הקהילה.
מדובר במיזם תחרותי אינטרנטי המזמין בני נוער החברים בתנועות הנוער להעלות פרויקטים המבטאים רעיון ערכי - פעילות למעורבות חברתית, התורמת לקהילה, המעשירה ומקדמת את העשייה החינוכית בתנועה, ועונה על צורך ייחודי - בקרב כל גילאי וגווני האוכלוסייה.
הגשת רעיונות לפרויקטים אפשרית לכל חניכי תנועות הנוער, שהצטרפו לפרויקט, בגילאי 13-18, במהלך כחודש – תקופת ההצטרפות לפרויקט והגשת המיזמים.
 
זירת הפעילות מתרחשת בעמוד הפייסבוק של המיזם בהתאם לקווים מנחים שהוגדרו מראש, ובעידוד ומעורבות ההנהלות של תנועות הנוער.
ועדה ציבורית מטעם מועצת תנועות הנוער ובנק מזרחי-טפחות בוחרת את הפרויקטים הראויים ביותר שיזכו בתמיכה כספית של הבנק וסיוע במימושם.
גם אנו תנועת הנוער של האיחוד החקלאי לוקחים חלק במיזם זה לאורך כל שנות הפעילות שלו וכן לאורך כל השנים זכינו בפרוייקטים ייחודיים.

השנה, הועלו כ-300 הצעות לפרויקטים ומתוכם ניבחרו 54 הפרוייקטים הייחודיים והיצירתיים ביותר.

תנועתינו שותפה למיזם זו השנה החמישית  ברציפות וזכתה השנה ב-4 פרוייקטים:
בית חנניה - הדרכת חוץ: בני הנוער יגיעו על בסיס שבועי למקום ההתנדבות- בית אקשטיין בו יעבירו פעילויות הדרכה חווייתיות ומגוונות בנושאים שונים.
 
צור יצחק - מגשימים חלומות: שיתוף פעולה עם עמותת "עמך", מפגש עם ניצולי שואה, הכרות וסיפור חייהם. מפגש שני- הגשמת חלומות שסיפרו לנו עליהם במפגש היכרות.
 
בית יצחק - מועדונית נתניה: פרויקט מועדוניות הרווחה בנתניה הוא פרויקט התנדבות בו קבוצת מדריכים מתוך הנוער (ט´-יב) נוסעת להעביר פעילות לידי מועדוניות בשכונות נתניה. הפעילות מתקיימת כל יום שלישי אחת לשבוע, כשמונה מדריכים ושתי מרכזות פרויקט.
 
מתן - אור להורים: יוצאים לפרוייקט כמשלחת של חברי תנועת הנוער גילאי 14-18 ישמעו את סיפורי הגימלאים שבבית אבות, ישירו עימם שירים, יעזורו להם בפעולות הבית הפשוטות: כביסה ניקיון וכו´ ונעבוד במקביל לעובדת הסוציאלית שתיתן לנוער הנחיות ותוביל אותם במהלך השנה.
 
אנחנו רואים חשיבות גדולה מאד בקיומה של פעילות בחברה הישראלית, מחוץ לסניפים ומשמח אותנו מאוד לראות פרויקטים כאלה בתנועה, זה מחזק הרבה מהערכים אליהם אנחנו מחנכים : סולידריות, אהבת הארץ,  מעורבות חברתית , כבוד האדם ועוד.  
פרויקט זזים מאפשר יכולת כלכלית למימוש החלום והחזון.
בהצלחה לכל הפרויקטים החדשים והממשיכים!
מחכים לראות עוד מאלה, גם בהמשך השנה.
בניית אתרים Blacknet.co.il